Piątek, 30 lipca 2021. Imieniny Julity, Ludmiły, Zdobysława

Kto na burmistrza? Kowalewski i Jankowski wystartują. Retkowska niezdecydowana

2014-09-29 21:24:07 (ost. akt: 2014-09-29 21:27:45)

Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że lista osób rywalizujących o fotel burmistrza Mławy nie będzie długa. Póki co chęć walki o to stanowisko potwierdziły dwie osoby: obecny burmistrz Sławomir Kowalewski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Robert Maciej Jankowski. Nad wystartowaniem zastanawia się jeszcze Małgorzata Retkowska, była dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Komitety wyborcze zostały już zarejestrowane. Kandydatów na radnych muszą oficjalnie zgłosić Państwowej Komisji Wyborczej do 7 października, a na burmistrza – do 17 października. Niektórzy z nich jednak chcieli poinformować o swoich zamiarach mieszkańców szybciej. Najwcześniej zadeklarował się obecny burmistrz Sławomir Kowalewski. Już w czerwcu bieżącego roku, kiedy pisaliśmy o pierwszych „przymiarkach”, potwierdził, że stworzy własny komitet i będzie ponownie ubiegał się o stanowisko szefa miasta. W jego przypadku będzie to walka o trzecią kadencję. W miniony poniedziałek (22 września) naszemu dziennikarzowi swoją kandydaturę potwierdził Robert Maciej Jankowski. To 47-letni skarbnik mławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, jest też członkiem Płockiego Zarządu Okręgowego PiS. Ukończył bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest przedsiębiorcą - ma własną księgarnię.


Retkowska
się zastanawia

O możliwość kandydowania na burmistrza zapytaliśmy również Małgorzatę Retkowską, byłą dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Jak napisała w mailu do redakcji „Kuriera”, start w wyborach na burmistrza „rozważa”. „Podjęłam decyzję, że będę kandydować na radną do Rady Miasta z KWW "Moje Miasto Mława 2014", ale ostateczną decyzję o kandydowaniu na stanowisko burmistrza Mławy podejmę w październiku z uwagi na moje życie osobiste i plany zawodowe” - napisała Małgorzata Retkowska. W korespondencji podkreśliła jednocześnie, że chce zabiegać o to stanowisko, bo była do tego namawiana przez wielu mieszkańców Mławy.

Oni nie wystartują

Z całą pewnością na burmistrza nie wystartują konkurenci Sławomira Kowalewskiego sprzed 4 lat: Jerzy Rakowski, Marek Kiełbiński i Piotr Olszewski. Wszyscy oni natomiast będą zabiegać o mandat radnego. O fotel szefa miasta (startuje tylko na radnego) nie powalczy także radny Michał Nowakowski.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB