Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Wyniki matur w Strzegowie i Radzanowie

2014-07-11 10:17:12 (ost. akt: 2014-07-11 10:21:08)

Autor zdjęcia: www.strzegowo.pl

Podziel się:

W Strzegowie i Radzanowie matura, podobnie jak w całej Polsce najsłabiej wypadła z matematyki. Część uczniów ma poprawki w sierpniu, nieliczni nie zdali z dwóch przedmiotów.

- Jestem zadowolony z tegorocznych wyników matur – mówi Witold Okumski, dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie. W radzanowskim liceum maturę zdawało 23 maturzystów. Wynikiem pozytywnym egzamin zakończyło 18 uczniów, co daje zdawalność na poziomie 79 proc. Spośród osób, które nie zdały 4 mają poprawki w sierpniu – 3 uczniów z matematyki i jeden z angielskiego. - Średnia zdawalności z matematyki wyniosła 83 proc. To więcej niż średnia krajowa i wojewódzka – informuje Witold Okumski. Liceum w Radzanowie ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o język polski. W tym przypadku egzamin zdali wszyscy. Na poziomie rozszerzonym uczniowie najchętniej zdawali geografię, matematykę, biologię i chemię.

Nie chcą się
uczyć matematyki?

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegowie, gdzie do matury „podeszło” 22 uczniów, matematyka wypadła jeszcze gorzej. - Dwóch uczniów nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu, a 6 osób nie zdało jednego, w tym jedna osoba nie zaliczyła angielskiego, a 5 matematyki – mówi Wiesław Popek, dyrektor Zespołu Szkół w Strzegowie. Jak zaznacza, wyniki są nieco gorsze niż w ubiegłym roku. - Ci, którzy naprawdę chcieli i się do matury przygotowali, zdali ją. Przy podchodzeniu do tak poważnego egzaminu nie ma co liczyć na szczęście – dodaje dyrektor. I podkreśla, że w III klasie liceum uczniowie mieli 4 godziny matematyki tygodniowo. Ponadto chętni mogli na przygotowanie się wykorzystać jeszcze jedną dodatkową godzinę zajęć z nauczycielem. - To powinno zdecydowanie wystarczyć na odpowiednie przygotowanie się i zdanie matury z tego przedmiotu – objaśnia Wiesław Popek. Na maturę rozszerzoną w Strzegowie młodzież wybierała najchętniej geografię, biologię, WOS i język niemiecki.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #1454531 | 87.207.*.* 5 sie 2014 22:51

    Czy to widoczny niż demograficzny czy jednak omijane jest Strzegowskie Liceum? 22 uczniów w takiej gminie to chyba jakiś żart :-/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz