Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

2013-10-15 15:00:09 (ost. akt: 2013-10-15 15:01:44)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Tylko podczas ostatniego weekendu mławska policja wyjeżdżała do ośmiu kolizji drogowych. - Do większości tych zdarzeń zapewne by nie doszło, gdyby kierujący zauważyli, że warunki na drodze znacznie się już pogorszyły – mówi Anna Gorczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Rzecznik policji podkreśla, że na wzrost liczby kolizji i wypadków jesienią mają niekorzystne warunki atmosferyczne: szybciej zapadający zmierzch, mgły i śliska nawierzchnia. Jedną z przyczyn może być także senność i zmęczenie kierowców. Taki stan rzeczy potwierdzają ubiegłoroczne statystyki. - W roku 2012 na drogach powiatu mławskiego, w miesiącach od października do grudnia doszło do 19 wypadków drogowych, co stanowi ponad 23 procent  wszystkich zdarzeń drogowych w ciągu roku – informuje policjantka.
Funkcjonariusze apelują przede wszystkim o zachowanie większych niż zwykle odległości między pojazdami na drodze oraz o zdjęcie nogi z gazu. Bo na mokrej, śliskiej nawierzchni droga hamowania może okazać się dość długa.
Policja przypomina również, że już zaczął się okres, w którym dochodzi do częstszych potrąceń pieszych, którzy, po szybko zapadającym zmierzchu, są mniej widoczni na drodze dla kierowców. W tym przypadku z kolei mundurowi apelują o używanie odblasków. Takie elementy na odzieży mogą nawet uratować pieszemu życie.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB