środa, 23 kwietnia 2025. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jechali z prędkością 116 km/h w terenie zabudowanym – stracili prawo jazdy

2025-04-08 10:00:00 (ost. akt: 2025-04-07 13:54:42)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W nidzielę(06.04), w ciągu kilku godzin, prawo jazdy straciło dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym, jechali z prędkością 116 km/ h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy, zostali także ukarani wysokimi mandatami. Działania patrolu SPEED, prowadzone były na odcinkach dróg, zgłoszonych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Strzegowie, na ul. Wyzwolenia, prawo jazdy stracił 19-letni mieszkaniec Warszawy, kierujący BMW. Młody kierowca jechał z prędkością 116 km/h. Został zatrzymany przez patrol SPEED. Kontrola zakończyła się dla niego, poza utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.

W Sułkowie Polnym patrol SPEED zatrzymał do kontroli kierującego audi, 38-letniego mieszkańca Ciechanowa, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h. Jak się okazało, nie było to jego pierwsze tego typu wykroczenie. Kierowca został ukarany mandatem w warunkach recydywy, który wyniósł 4000 zł i 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Miejsca prowadzonych kontroli nie były przypadkowe. Od dłuższego czasu są one bowiem objęte nadzorem, z uwagi na liczne zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństw, wskazujących problem przekraczania dozwolonej prędkości. KMZB to prosta w obsłudze aplikacja, pozwalająca na bieżącą współpracę mieszkańców z Policją i wpływająca bezpośrednio na budowanie bezpieczeństwa lokalnego. Uwaga! Aplikacja nie służy do zgłaszania interwencji – aby zgłosić interwencję należy skorzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB