Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Kolejny otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych rozstrzygnięty, rekordowa kwota wsparcia w 2024 roku

2024-07-09 16:00:00 (ost. akt: 2024-07-08 00:24:39)
Zdjęcie z realizacji projektu  "Teatrzyk kukiełkowy" przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" przy CUS w Mławie.

Zdjęcie z realizacji projektu "Teatrzyk kukiełkowy" przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" przy CUS w Mławie.

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem"

Podziel się:

Rozstrzygnięty został kolejny otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego finansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2024 r. Dofinansowano 18 zadań, aktualnie trwa procedura podpisywania umów.

Pierwsze z dofinansowanych zadań odbędzie się dzisiaj, 4 lipca 2024 r. i jest to projekt rekreacyjny, sportowy, kulturalny „Wakacje z Maxem”, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" przy CUS w Mławie (kwota dotacji 15 000 zł).

Inne dofinasowane wakacyjne projekty w formie obozów, wyjazdów, półkolonii to:
- Miejski Klub Sportowy "Mławianka" Mława na zadanie związane z organizacją obozów dochodzeniowych będących czynnikiem chroniącym przed uzależnieniami otrzyma dotację 20 000 zł.
- Dwóm klubom pływackim: Płetwalowi Mława i Marlinowi Mława na organizację obozów sportowych przyznano dotacje po 13 000 zł.
- Stowarzyszenie Joker Mława zorganizuje aktywne wakacje, czyli obóz Joker Mława Camp III" z dofinansowaniem 9 000 zł.
- Na zadanie „Koszykówka bez uzależnień - obóz sportowy dla dzieci i młodzieży” Klub Sportowy Power Basket otrzyma dotację 18 000 zł.
- Natomiast Klub Sportowy "Zawkrze Mława" zabierze dzieci i młodzież do Rybna na obóz z dofinasowaniem z budżetu miasta w kwocie 18 000 zł.
- Po wakacjach, we wrześniu Akademia Piłkarska "NAZAR" zorganizuje spływ kajakowego po rzece Wkra przy wsparciu z samorządu miasta w kwocie 5 000 zł.
- Dwa kluby pływackie – Płetwal I Marlin otrzymają również dofinansowanie na organizację ogólnopolskich zawodów pływackich po 8 tys. zł.

Inne sportowe projekty polegające na organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży które otrzymają wsparcie to:
- Miejski Klub Sportowy "Mławianka" Mława, dotacja w kwocie 15 000 zł;
- Mławski klub Aikido "Hidokan", dotacja w kwocie 8 000 zł;
- Klub Sportowy "Zawkrze Mława", dotacja w kwocie 15 000 zł;
- Stowarzyszenie Joker Mława i
- Stowarzyszenie Fly High otrzymają dotacje po 6 tys., zł na organizację amatorskich turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży - JOKER MŁAWA CUP oraz zajęć sportowych.

Przyznano również dotacje na 3 pozasportowe zadania, które będą realizowane przez:
- Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" przy CUS w Mławie i będzie to „Akademia Kompetencji Wychowawczych”, kwota dofinasowania 10 000 zł;
- Fundacja Lepszy Start zrealizuje zadnie „Bajkoterapia dla dzieci” z dofinansowaniem 5 000 zł;
- Fundacja Wszystkie Mazurki Świata już teraz zaprasza na projekt, który będzie miał miejsce na Osiedlu Wólka przy tężniach pod nazwą „Rodzinne zabawy z Teatrem Słuchaj Uchem i specjalnymi gośćmi - cykl wydarzeń teatralnych” (kwota przyznanej dotacji: 18 000 zł).

Przypomnijmy, że w 2024 roku ogłoszonych zostało 9 otwartych konkursów ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, sprzyjania rozwojowi sportu na terenie Miasta Mława, wsparcia osób z niepełnosprawnością, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży oraz w zakresie zdrowia publicznego finansowany z miejskiego programu profilaktycznego. Dofinansowano również zadania z pominięciem otwartego konkursu ofert w trybie uroszczonym.

W 2024 roku przyznano dofinansowania na 102 zadania, których dofinasowanie z budżetu Miasta Mława wyniesie 1 160 000 zł i to jest kolejny rekordowy rok (o 69 tys. więcej niż ubiegłym roku).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB