Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend

2024-07-05 08:00:00 (ost. akt: 2024-07-04 22:56:29)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Kolejny weekend i kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy. Pomimo apeli o trzeźwość za kierownicą oraz zaostrzonych kar, wciąż nie brakuje osób, lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa. Patrole zatrzymały nietrzeźwego kierującego fiatem oraz nietrzeźwego motorowerzystę. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna raz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrol prewencji, pełniący służbę na terenie gminy Wiśniewo, w niedzielny wieczór (30.06), zatrzymał do kontroli podejrzanie zachowującego się kierowcę fiata, nie korzystającego z pasów bezpieczeństwa i poruszającego się niesprawnym technicznie pojazdem. Kierujący, 29-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał ponad 1,7 promila alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Fiat został zabezpieczony na policyjnym parkingu, na poczet przyszłej kary.

W sobotę, po południu (29.06) patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na terenie gm. Lipowiec Kościelny, zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem, 24-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB