Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Nietrzeźwy kierowca, na widok interweniującego patrolu, wjechał do rowu. Miał ponad 2 promile

2024-07-02 12:00:00 (ost. akt: 2024-07-01 13:26:35)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Patrol prewencji, podczas nocnej służby na terenie Bogurzyna, zauważył kierującego audi, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Na widok interweniującego patrolu, kierowca zjechał z drogi do rowu. Miał ponad dwa promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że jechał sam, ale nie on kierował. Po wytrzeźwieniu, 44-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Patrol prewencji, pełniący służbę na terenie Bogurzyna, zauważył kierującego audi, który nie panował nad pojazdem, zjeżdżając na pobocze i środek jezdni. Patrol, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydał kierowcy polecenie do zatrzymania się. Kierowca audi, na widok interweniującego patrolu, zjechał z drogi do rowu.

W chwili, gdy policjanci otwierali drzwi od strony kierowcy, ten przesiadał się na miejsce pasażera. W wyniku kolizji nie odniósł obrażeń. Miał ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że jechał sam… ale nie on kierował.

Zatrzymany, 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego, został osadzony w policyjnym areszcie a audi zabezpieczone na poczet przyszłej kary i odholowane.

44-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna, utrata pojazdu oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB