Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Tragiczny wypadek na drodze Chmielewo Wielkie - Grzebsk. Śmierć poniósł 36-latek

2024-07-01 12:34:05 (ost. akt: 2024-07-01 12:41:08)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Dziś w nocy (01.07), na drodze relacji Chmielewo Wielkie – Grzebsk, doszło do tragicznego wypadku, w którym na miejscu zdarzenia zginał 36-letni pasażer audi. Drugi z pasażerów, 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Samochodem podróżowało w sumie 5 osób.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących z udziałem prokuratora, na miejscu zdarzenia, kierujący audi 22-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi a następnie tylnym bokiem auta uderzył w drzewo. Jeden z trójki pasażerów siedzących na tylnej kanapie, 36-letni mężczyzna, zginał na miejscu wypadku. Drugi, 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego, doznał ciężkich obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala w Mławie, a stamtąd do szpitala w Warszawie. Ranne zostały także dwie pasażerki audi w wieku 19 i 15 lat, przewieziono je do szpitala w Mławie.

Kierowca audi, 22-letni mieszkaniec pow. mławskiego nie doznał obrażeń, był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Czynności prowadzi mławska komenda policji pod nadzorem prokuratora.
https://m.wm.pl/2024/07/orig/287-185439-1167387.jpg
Policja apeluje o ostrożność – w czasie wakacji wzrasta liczba tragicznych zdarzeń na drogach. Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości, zmęczenie, brak koncentracji czy doświadczenia za kierownicą, niosą ze sobą poważne konsekwencje. Wsiadając za kierownicę, bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i pasażerów.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB