Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Młodzież z Mławy przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

2024-07-02 12:00:00 (ost. akt: 2024-07-01 12:28:31)

Autor zdjęcia: SP nr 6 w Mławie

Podziel się:

Grupa dziesięciorga uczniów z mławskich szkół pierwszy dzień wakacji spędziła w... szkolnej sali.

24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 spotkali się młodzi uczestnicy projektu „Olimpia 2024", w ramach którego mławianie i młodzież z czterech innych miast europejskich spotkają się we francuskim Francoville i będą uczestniczyć jako kibice w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Tematem przewodnim spotkania była integracja, bliższe poznanie się uczestników i wspólne przygotowanie flagi olimpijskiej, która zostanie zabrana na sportowe areny Paryskich Igrzysk Olimpijskich na przełomie lipca i sierpnia. Spotkanie zorganizowane zostało przez Piotra Piwowarskiego i Krzysztofa Koziatka opiekunów i koordynatorów grupy wraz z Anetą Grzywaczewską koordynatorem wymiany młodzieży z Szkoły Podstawowej nr 6 i AVH z Viernheim.

Pani Aneta przybliżyła swoją prezentacją miasto partnerskie i historię współpracy z niemieckim Viernheim, a następnie wszyscy zabrali się do pracy. Młodzieży przyświeca jeden cel, pojechać do Paryża i uczestniczyć jako kibic w sportowych zmaganiach Igrzysk Olimpijskich. Przed grupą następne spotkania i zadania do realizacji. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Mława grupa młodzieży ma zagwarantowane środki na wyjazd.

SP nr 6 w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB