Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Nietrzeźwy kierowca z czterema sądowymi zakazami, zatrzymany w Mławie

2024-06-24 09:01:41 (ost. akt: 2024-06-24 09:08:01)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Podczas nadzoru na terenie Mława-Wólka, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego mazdą. Jak się okazało, 25-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał cztery sądowe zakazy kierowania pojazdami. Grozi mu wysoka grzywna oraz wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Patrol ruchu drogowego zauważył kierowcę mazdy, który już wcześniej stracił uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli. 25-letni mieszkaniec pow. mławskiego był pod wpływem alkoholu (ponad 0,8 promila).

Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownice wypił dwa mocne piwa. W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymany nietrzeźwy kierowca ma cztery sądowe zakazy kierowania pojazdami. Jego mazda została odholowana a 25-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Grozi mu wysoka grzywna oraz wieloletnia kara pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB