Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Udane wakacje, to bezpieczne wakacje! Spotkania profilaktyczne z mławską policją

2024-06-17 09:15:19 (ost. akt: 2024-06-17 09:19:57)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje. Dzieci czekają na tę chwilę, marząc o odpoczynku i wakacyjnych wyjazdach. Pamiętajmy jednak, że udane wakacje, to te bezpieczne. Dlatego tak ważne jest uświadamianie dzieciom i młodzieży na jakie zagrożenia są narażone podczas wakacji. Mławscy dzielnicowi oraz profilaktyk Klaudia Zimna, przed sezonem wakacyjnym przeprowadzają spotkania profilaktyczne w szkołach – wszystko po to, by uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami.

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, nie zwalnia to jednak z zachowania ostrożności. Chwila nieuwagi podczas jazdy rowerem, jazda na rolkach czy hulajnodze w nieodpowiednim miejscu, wychodzenie z domu bez informowania rodziców, zabawa nad woda bez stałego nadzoru osoby dorosłej - takie zachowania mogą prowadzić do groźnych sytuacji.

Podczas zajęć z dzielnicowymi i policyjnym profilaktykiem, dzieci przypomniały sobie przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów. Policjanci ostrzegali, by dzieci korzystały z hulajnogi, rolek czy deskorolki, wyłącznie w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach, takich jak plac zabaw, pumptrack czy skatepark. Droga to nie miejsce do zabawy.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/287-184022-1160187.jpg
Odpoczynek nad wodą, choć fajny i wyczekiwany, także może nieść ze sobą niebezpieczeństwo, jeśli nie zachowamy ostrożności. Dzieci obiecały, że podczas wypoczynku nad wodą, będą słuchały rodziców i nie oddalały się nigdzie. Dzieci wiedzą, że można korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, nadzorowanych przez ratowników. Wykorzystując swoją wiedzę o bezpieczeństwie nad wodą, mogą także wziąć udział w konkursie plastyczno – filmowych „Artstyczny przewodnik”, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
https://m.wm.pl/2024/06/orig/287-184023-1160188.jpg
Pamiętajmy, wakacje nie zwalniają z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy – w górach, nad morzem, nad jeziorem, w mieście czy na wsi.

Troska o bezpieczeństwo to ważna sprawa - wiedzą o tym dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Mławie, Społecznej Szkoły Podstawowej Wyspianum w Mławie oraz Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach, które w ciągu dwóch ostatnich dni, wzięły udział w zajęciach z policjantami i profilaktykiem. Przed nami kolejne spotkania – tym razem odwiedzimy Szkołę Podstawową Nr 4 w Mławie oraz szkoły w Łomi, Zawadach, Lipowcu Kościelnym i Turzy Małej.

Udanych wakacji i do zobaczenia.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB