Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Prędkość pod szczególnym nadzorem – działania mławskiej grupy SPEED

2024-06-11 09:00:00 (ost. akt: 2024-06-10 13:46:21)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Patrole mławskiej grupy SPEED, mają w swoim szczególnym nadzorze miejsca zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Oto przykłady kilku ostatnich kontroli drogowych w Mdzewie, Sułkowie Polnym i Rzęgnowie, zakończone dla kierujących utratą prawa jazdy i wysokimi mandatami.

Mdzewo (gm. Strzegowo), odcinek drogi wojewódzkiej nr 7 w centrum miejscowości – miejsce wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników KMZB, wskazujących problem przekraczania dozwolonej prędkości. Patrol mławskiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem, który w tym właśnie miejscu przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Kierujący pojazdem, 42-letni mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem w warunkach recydywy wykroczeniowej, w wysokości 3000 zł i 13 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy.

Sułkowo Polne (gm. Strzegowo) - wielkokrotne, potwierdzone zgłoszenia przekraczania dozwolonej prędkości (KMZB). Zatrzymany do kontroli drogowej, kierujący peugeotem, 30-letni mieszkaniec Wołomina, jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Stracił prawo jazdy.

Rzęgnowo (gm. Dzierzgowo) – zagrożenie, polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników KMZB. Kierujący skodą, 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 102 km/h. Został zatrzymany do kontroli przez mławską grupę SPEED. Kontrola zakończyła się dla kierującego mandatem w wysokości 1500 zł, 13 punktami karnymi oraz utrata prawa jazdy.

Policjanci mławskiej grupy SPEED apelują do kierujących o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności w terenie zabudowanym. Nikt nie jest na drodze sam, odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą to podstawa.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB