Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Radzanów

2024-06-10 09:31:49 (ost. akt: 2024-06-10 09:49:13)

Autor zdjęcia: UG Radzanów

Podziel się:

Na placu przed kościołem św. Franciszka z Asyżu w Radzanowie miało miejsce poświęcenie i uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego dla jednostki OSP Radzanów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwo oraz mieszkańcy gminy.

Uroczystego poświęcenia nowego pojazdu dokonał ksiądz biskup Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej. Po poświęceniu głos zabrali zaproszeni goście.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15579-1157167.jpg
- Gratuluję jednostce OSP w Radzanowie i całej wspólnocie gminnej pozyskania nowego wozu. Bezpieczeństwo i rozwój to coś, co przyświeca naszym wspólnym działaniom. Cieszę się, że mogliśmy zrealizować ten duży, europejski projekt – 85 % dofinansowania to środki unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ten aspekt, aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny, co chcę szczególnie podkreślić, bo w obecnych czasach musimy o nie zadbać w każdym wymiarze, również tym lokalnym – powiedział Konrad Wojnarowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15581-1157168.jpg
Gratulacje i życzenia dla druhów i druhen złożył na ręce Ireneusza Mioduszewskiego, prezesa OSP Radzanów, starosta mławski Witold Okumski. Starosta pogratulował również władzom gminnym sukcesywnego pozyskiwania środków i rozwijania jednostki strażackiej.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15596-1157171.jpg
- Uczestniczymy dziś w przekazaniu nowego, poświęconego wozu bojowego dla jednostki OSP Radzanów. Serdeczne gratulacje składam naszym strażakom oraz władzom gminy. Z programu, o którym mówił pan minister i za który składamy serdeczne słowa podziękowania, do powiatu mławskiego trafi pięć nowych wozów bojowych, zatem znacząco poprawi się nie tylko bezpieczeństwo gminy Radzanów, ale też całego naszego powiatu – powiedział starosta Okumski, dodając życzenia i słowa podziękowania dla strażaków – Druhny i druhowie, każdego dnia niech spełnia się w waszym życiu treść tego polskiego porzekadła: „kto pomoc swą niesie w dzień jasny, czy w noc, ratując pałace lub chaty, niech pomni, że Boska potęga i moc nie będzie mu skąpić zapłaty”.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15600-1157174.jpg
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. mgr Mirosław Wójcik podziękował samorządowcom za dobrą współpracę na rzecz rozwoju jednostek strażackich w powiecie mławskim.

- Mamy kolejny powód do radości. W zeszłym roku na teren strażacy z terenu powiatu mławskiego otrzymali cztery nowe samochody. Dziś świętujemy przekazanie pierwszego z pięciu pojazdów, jakie w obecnym roku trafią do naszego powiatu. Dzięki dobrym relacjom z władzami samorządowymi i parlamentarnymi jednostki strażackie mogą się sukcesywnie rozwijać. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego rozwoju – powiedział bryg. mgr Mirosław Wójcik.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15599-1157173.jpg
Wójt Gminy Radzanów, Przemysław Pakuszewski podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój jednostek strażackich na terenie gminy.

- Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom dla jednostek ochotniczych straży pożarnych w całej gminie. Są oni wśród nas, dziękuję w imieniu samorządu gminnego. Dziękuję za wszystkie działania zaangażowane na rzecz rozwoju naszego bezpieczeństwa.

Uroczystość zwieńczono pamiątkową fotografią. Po części oficjalnej dla wszystkich uczestników uroczystości przewidziany był poczęstunek.

Mateusz Przybyszewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB