Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 15 kwietnia 2025. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Średnia unijna jest dwa razy większa niż dochód Polaków

2023-11-09 17:00:00 (ost. akt: 2023-11-08 17:54:23)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Eurostat opublikował dane dotyczące dochodu rozporządzalnego. Kto znalazł się na czele, a kto na końcu rankingu?

Mieszkańcy Luksemburga, Danii i Holandii mieli najwyższą medianę dochodów rozporządzalnych w Unii Europejskiej w 2022 roku; Bułgarzy, Rumuni i Węgrzy - najniższą. Mediana dochodu rozporządzalnego to wartość pokazująca środkowe wynagrodzenie po opodatkowaniu - połowa populacji zarabia więcej, a pozostała połowa mniej.

Z danych opublikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) wynika, że średnia unijna w tej kategorii to 19 tys. euro rocznie na osobę. Luksemburczycy mogą się cieszyć ponad dwa razy większym wynagrodzeniem - 45,3 tys. euro. W przypadku Danii to 33,2 tys. euro, a Holandii - 29,5 tys. euro. Powyżej średniej unijnej są też m.in. Belgowie - 27,3 tys. euro, Niemcy - 25 tys. euro i Francuzi 23 tys. euro.

Na drugim końcu skali znalazła się Bułgaria 5,3 tys. euro rocznie na osobę, Rumunia 5,5 tys. euro i Węgry 6,9 tys. euro.

W Polsce mediana dochodu rozporządzalnego w 2022 roku wyniosła 8,9 tys. euro. (PAP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB