Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Mławianka zwycięża w meczu ze Stoczniowcem Płock

2021-08-23 12:07:28 (ost. akt: 2021-08-23 13:38:10)

Autor zdjęcia: Mławianka Mława

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon piłkarze Mławianki Mława. Podopieczni Piotra Rzepki okazali się lepsi od beniaminka z Płocka w sobotnim meczu 21 sierpnia. Zadbał o to Maciej Rogalski.

W 8. minucie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Stryjewskiego. Mławianka objęła prowadzenie, a za sprawą Łukasza Janika mogła jej jeszcze podwyższyć. Jednak napastnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

To się zemściło - Przemysław Kowalczyk zmienił lot piłki po strzale jednego z kolegów. Rykoszet zmylił zupełnie Piotra Piotrowskiego.

Po remisowej premierowej połowie, drugą nasi gracze rozpoczęli z dużym animuszem. Rogalski wykorzystał karnego po faulu na Janiku, a potem Łukasz nie zmarnował prostopadłego podania od Michała Stryjewskiego.

Wydawało się, że prowadzenie 3:1 jest już bezpieczne. Nieuwaga w defensywie sprawiła jednak, że Szymon Rutkowski znalazł się sam przed Piotrowskim.

Nie zmarnował okazji i już do końca spotkania było nerwowo. Nie zmienił tego nawet hat-trick Rogalskiego (wykorzystał kolejnego karnego po faulu na Janiku). Tym bardziej, że parę chwil później Kamil Dąbrowski wykorzystał kolejną jedenastkę.

Przewaga naszych graczy zmalała do jednego trafienia, na szczęście skromną przewagę udało się dowieść do końca.

Mławianka: Piotrowski – Brzozowski (84. Wodzyński), Czerniak, M. Rogalski, Nowiński, Tworek (64. Poliński), Kostyk, Pamintasu, Mateusz Stryjewski, Michał Stryjewski, Janik