WIECZFNIA KOŚCIELNA. Zespół Szkół włączył się w VII Kampanię Białych Serc

2011-10-24 10:47:06 (ost. akt: 2011-10-24 10:44:10)

W Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej, od 12 do 23 października, podejmowane były liczne działania, które miały na celu przeciwstawienie się narkotykom i agresji. Wszystko w ramach Kampanii Białych Serc.

WIECZFNIA KOŚCIELNA. Zespół Szkół włączył się w VII Kampanię Białych Serc

Autor: ZS Wieczfnia Kościelna

Pedagodzy przeprowadzili z uczniami pogadanki, quizy, konkursy plastyczne, dekorowali okna białymi serduszkami. Do rodziców skierowano ulotki w ramach akcji ,,Budzę rodziców’ .

Finał akcji odbył się 20 października. W tym dniu Samorząd Uczniowski rozdawał białe serduszka symbolizujące wolność od narkotyków. Następnie uczniowie wzięli udział w Marszu Białych Serc. Przeszli ulicami Wieczfni Kościelnej na znak protestu trzymając w dłoniach białe balony. Zapalili ,,Ciepłe Serce Pamięci’’.

Zapewne najbardziej zapadnie w pamięci uczestnikom akcji występ grupy teatralnej ,,Chodaczek’’. Trzecioklasiści pod kierunkiem
Grażyny Lapeusz zaprezentowali swoje talenty na arenie cyrkowej. Żonglowali, jeździli na dwóch i trzech kółeczkach, czarowali białe serduszka i zwierzęta z baloników. Każdy maluch i gimnazjalista chciał mieć taką pamiątkę od szkolnego kolegi.

Koordynator szkolnej akcji Hannie Bojarskiej udało się w tych dniach ,,Zatrzymać agresję’’, a uwagę nastolatków skierować na działania, które może podjąć każdy, kto chce mieć czyste serce.

Współorganizatorem akcji był GOPS w Wieczfni Kościelnej.

Beata Skowrońska

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie