Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Uwaga! Zmiana czasu na letni

2021-03-27 20:26:13 (ost. akt: 2021-03-27 20:28:41)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Każdy bardzo dorosły chciałby czas cofnąć, najlepiej do młodości, ale póki co, to jeszcze niemożliwe. Natomiast konieczne jest dzisiejszej nocy przesunięcie wspomnianego czasu o godzinę do przodu.

Zdania Polaków na temat przesuwania czasu są podzielone. Niektórzy chcieliby tę tradycje zlikwidować, inni przyzwyczaili się już i im to nie przeszkadza.

— Bardzo lubię kiedy cofamy zegarki o godzinę, przechodząc z czasu letniego na zimowy. Odwrotna sytuacja mnie nie cieszy, bo mam wrażenie, ze krócej śpię, mimo że jutro niedziela i nikt mnie z łóżka do pracy nie wygania, czyli można powiedzieć, że jestem pół na pół jeśli chodzi o zmienianie czasu — usłyszeliśmy dzisiaj.

Zmiany czasu w Europie — jedna z zimowego na letni w ostatnią niedzielę marca oraz druga z letniego na zimowy w ostatnią niedzielę października — to wynik dyrektywy UE z 2001 r., a w naszym kraju reguluje je rozporządzenie prezesa Rady Ministrów.

Niewykluczone, że dzisiejsza zmiana czasu może być ostatnią. Póki co w nocy z 27 na 28 marca 2021 przechodzimy z czasu zimowego na letni. Przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Nie zapomnijcie.
lub


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB