Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Wczoraj był Światowy Dzień Wody

2021-03-23 09:31:13 (ost. akt: 2021-03-23 09:33:37)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celem akcji jest podnoszenie świadomości, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa woda. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie przyłączyło się do przedsięwzięcia zainicjowanego przez Polską Akcję Humanitarną pn. „Zróbmy szum wokół wody”.

W tym roku obchody Światowego Dnia Wody odbywały się pod hasłem: „Docenianie wody”.

Pamiętajmy, że wartość wody to znacznie więcej niż jej cena – woda ma ogromną wartość dla naszych gospodarstw domowych, żywności, kultury, zdrowia, edukacji, ekonomii i integralności naszego środowiska naturalnego.

W tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie przyłączyło się do przedsięwzięcia zainicjowanego przez Polską Akcję Humanitarną pn. „Zróbmy szum wokół wody”.

Wśród uczniów przeprowadzony zostanie konkurs pn. „Woda jako cud natury”.

Odbędą się także warsztaty tematyczne oraz warsztaty chemiczne, które będą dotyczyć wykorzystania wody w doświadczeniach oraz badania jej właściwości.

Działaniom patronują Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków Wod-Kan Sp. z o.o. w Mławie.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości młodzieży związanej z globalnymi wyzwaniami wodnymi oraz dostępem do czystej wody jako prawa człowieka.
WOD-KAN, KN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB