Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Oszukały ekspedientkę metodą „na rulon”. Policja publikuje zdjęcia

2021-03-11 13:17:17 (ost. akt: 2021-03-11 13:19:48)
Zdjęcia z monitoringu udostępniła mławska policja

Zdjęcia z monitoringu udostępniła mławska policja

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskich kryminalnych w sprawie oszustwa metodą „na rulon”, podejrzane to dwie kobiety. Zarejestrowały je kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 3 marca w jednym ze sklepów przy ul. Napoleońskiej w Mławie.

— Do sklepu weszły dwie kobiety, które po zrobieniu niewielkich zakupów zapłaciły za towar banknotem o nominale 200 zł — relacjonuje asp.szt. Anna Pawłowska , oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Otrzymały resztę z wydanej kwoty. Chwilę później zrezygnowały z zakupionego towaru i poprosiły o zwrot swojego 200-złotowego banknotu. Przyjętą wcześniej resztę, zwiniętą w rulon, oddały ekspedientce.

Jak się później okazało, kobiety ukradły 100 zł. Obie oszustki zarejestrowały kamery monitoringu w sklepie.

— Metoda działania oszustów na tzw. rulon, ma wiele modyfikacji — kontynuuje rzeczniczka mławskich policjantów. — Polega ona jednak na tym, by wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, ukraść część banknotów z pliku lub podmienić ich nominały na mniejsze, lub w mniej wartościowej walucie.

Aby uniknąć kradzieży, należy dokładnie sprawdzać, jaką kwotę i w jakich banknotach otrzymujemy, dokładnie przeliczając gotówkę.

Policja apeluje do osób, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub mają informacje, mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości o niezwłoczny kontakt z Policją.

Informację można przekazać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 47 703 62 00 lub 47 703 62 57.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB