Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Naprawy zimowych uszkodzeń nawierzchni w Mławie

2021-02-23 09:51:37 (ost. akt: 2021-02-23 09:54:59)

Autor zdjęcia: Materiały MPDM

Podziel się:

Topniejący śnieg odsłonił wiele wyrw powstałych na mławskich ulicach w wyniku przechodzenia temperatury powietrza przez próg 0 st. C. Pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego wypełniają je na bieżąco masą na zimno. W styczniu i lutym zużyli jej na ten cel około 9 ton.

Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe na bieżąco monitoruje stan miejskich i powiatowych ulic na terenie Mławy, a także reaguje na zgłoszenia mieszkańców informujących o ubytkach urząd miasta.

Odkryte podczas roztopów wyrwy pracownicy wypełniają masą bitumiczną na zimno – tylko taka technologia sprawdzi się bowiem w warunkach zimowych. Trwalszych napraw, już masą na ciepło, będzie można dokonywać najwcześniej w marcu.

Pod koniec stycznia, gdy warunki jezdne na to pozwoliły, pracownicy MPDM-u dokonali napraw m.in. w ulicach Grzebskiego, Dworcowej, Batorego, Kopernika, Instalatorów, LG Electronics, Nowej, Nowowiejskiego, Płockiej, Aleja Marszałkowska, Napoleońskiej, Kościelnej i Granicznej.

Wczoraj ponownie ruszyli w tym celu w trasę.
Kierowców prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w miejscach, w których aktualnie będą prowadzone prace. Miejska spółka stara się w sposób optymalny zadbać o bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu — czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława.
KN / KSM

fot.: MPDM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB