Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Zniszczony słup oświetlenia ulicznego przy ul. Instalatorów

2021-02-22 09:00:06 (ost. akt: 2021-02-22 09:02:49)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Nieznani sprawcy uszkodzili słup oświetlenia ulicznego przy ul. Instalatorów w Mławie. To już czwarty zniszczony słup w ostatnim kwartale, a drugi – w tym roku. Trzy spośród nich są już w trakcie wymieniania – urząd miasta zakupił nowe latarnie.

Koszt wymiany jednej – w zależności od stopnia uszkodzenia – waha się między 3,5 a 7 tys. zł, co jest znacznym obciążeniem dla budżetu miasta.

UMM podejrzewa, że uszkodzenie słupa przy ul. Instalatorów nastąpiło wskutek kolizji drogowej – niewykluczone, iż za sprawą popularnego ostatnio w naszym mieście driftu, czyli jazdy samochodem z wykonywaniem kontrolowanych poślizgów.

Podczas zderzenia pojazdu z metalowym słupem, bardzo łatwo dochodzi do zniszczenia tego ostatniego – konstrukcja słupa jest lekka ze względów bezpieczeństwa: w razie wypadku kierowca pojazdu uderzającego w słup ma dużo większe szanse przeżycia niż przy kontakcie ze słupem betonowym.

Walor ten wiąże się jednak ze zwiększonymi kosztami ponoszonymi przez miasto na wymianę zniszczonych słupów.

Pamiętajmy, że elementy miejskiej architektury – w tym oświetlenie uliczne – są wspólną własnością wszystkich mieszkańców, na której zakup i utrzymanie składają się oni do miejskiego budżetu, płacąc podatki.

W 2020 r. na naprawę lub wymianę zniszczonych elementów infrastruktury Miasto Mława przeznaczyło ok. 12 tys. zł.

Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o to, co do nas należy. Reagujmy też na obserwowane przypadki wandalizmu – wystarczy powiadomić straż miejską (tel.: 986 lub 23 654 64 50 wew. 902) lub policję (tel.: 112 lub 997).
KN / KSM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB