Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

W „Budowlance” pozyskano ponad 302 tys zł na zagraniczne staże dla uczniów

2021-01-27 10:33:44 (ost. akt: 2021-01-27 10:44:07)

Autor zdjęcia: materiały starostwa powiatowego

Podziel się:

„Budowlanka” pozyskała ponad 302 tys zł dofinansowania na zagraniczne staże dla swych uczniów w ramach złożonego wniosku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Dzięki temu będzie mogło dokształcać się na wyjedzie 40 wychowanków tej placówki pod opieką 3 nauczycieli.

Zespół Szkół nr 1 w Mławie złożył w ubiegłym roku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wniosek pod tytułem „Zagraniczne staże szansą na wsparcie kluczowych zawodów ZS1 w Mławie”.

Fundacja poinformowała tę placówkę, że 17 września 2020 r. podjęła pozytywną decyzję i wyżej wymieniony wniosek został zatwierdzony do realizacji z listy rezerwowej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe Konkurs 2020 i otrzymał dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 71.073 euro tj. 302.977,09 zł. Ostateczna kwota dofinansowania zostanie określona po zweryfikowaniu dokumentów kontraktowych.

Kwota ta zostanie spożytkowana w całości na staż zagraniczny dla 40 uczniów, którzy będą pod opieką 3 nauczycieli. Z Zespołu Szkół nr 1, by się dokształcać, pojadą wychowankowie wyłonieni spośród uczniów trzech kierunków nauczania tj. technik informatyk — gdzie ma być wybranych 20 uczniów, technik budownictwa — 10 oraz 10 z kierunku technik reklamy. Rekrutacja na staż przewidziana jest na przełomie lutego i marca.

Wybrani stażyści pojadą do Grecji w pobliżu Aten do miejscowości Nea Mesangela. Zostaną zakwaterowani w tamtejszym hotelu z pełnym całodziennym wyżywieniem. Otrzymają też kieszonkowe.

Wyjazd zaplanowany jest na 14 dni, a przez 10 będą tam odbywać praktyki w 3 firmach. Poszczególne z nich prowadzą działalność zgodnie z kierunkami uczniów. Zapewniono też wychowankom ZS nr 1 darmowy transport do tych przedsiębiorstw.

Wyjazd wzbogacony jest także ofertą kulturalną tj. młodzież będzie zapoznawać się z kulturą Grecji, zwiedzać tamtejsze zabytki i wskazane atrakcje turystyczne.

Wstępny termin wyjazdu zaplanowano na 18 kwietnia — 1 maja 2021 roku.

W tej chwili wyłonieni zostali oferenci na zapewnienie dla stażystów zakwaterowania i wyżywienia transportu do zakładów pracy, w których będą praktyki i zapewnienie programu kulturalnego podczas pobytu. Zostały też podpisane z nimi umowy.

Sam projekt ma zostać sfinalizowany z końcem września, gdyż uczniowie po powrocie muszą wypełnić m.in. sprawozdania z pobytu i trzeba rozliczyć projekt.
Miejmy nadzieje, że szerząca się pandemia Covid-19 nie pokrzyżuje tych planów.
Informacja starostwa powiatowego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB