Niedziela, 25 lipca 2021. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Finał konkursu „Odblaskowi Superbohaterowie” [ZDJĘCIA]

2020-12-22 14:56:14 (ost. akt: 2020-12-22 17:53:02)

Autor zdjęcia: materiały KPP Mława

Podziel się:

Czas na podsumowanie i ogłoszenie zwycięzców konkursu pod nazwą „Odblaskowi Superbohaterowie”. Do projektu, który rozpoczął się 1 października tego roku mławska policja zaprosiła wszystkie dzieci ze szkół podstawowych pow. mławskiego. I tym razem najmłodsi udowodnili, że są Odblaskowymi Superbohaterami i znają zasady bezpieczeństwa na drodze.

Akcja ruszyła 1 października podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków.

Działania miały na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze, promocję używania elementów odblaskowych oraz aktywny udział najmłodszych, dbających o bezpieczeństwo własne i innych – tak jak czynią to „superbohaterowie”.

Promował je spot nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach oraz rysunkowe postaci – Julka i Janek — stworzone specjalnie na potrzeby działań profilaktycznych przez asp. Anetę Prusik.

Projekt zrealizowany został pod patronatem honorowym Starosty Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz samorządy lokalne gmin, przekazały elementy odblaskowe dla dzieci. Odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki trafiły do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Zgodnie z regulaminem, konkurs odbywał się w 3 grupach wiekowych i adresowany był do uczniów szkół podstawowych Mławy i powiatu mławskiego.

Grupa wiekowa uczniowie klas I-III – „Odblaskowy Superbohater to ja” – rysunek (technika dowolna), grupa wiekowa uczniowie klas IV – VI , plakat promujący używanie elementów odblaskowych z hasłem – technika dowolna, grupa wiekowa uczniowie klas VII -VIII - Komiks „Przygody Odblaskowego Superbohatera”- technika dowolna.

Komisja konkursowa oceniła 56 prac plastycznych, które przeszły eliminacje szkolne. Wybór był niezwykle trudny, bo każda z przesłanych prac zasługiwała na nagrodę.

Jury wyłoniło 8 laureatów nagrody głównej, przyznała także 4 wyróżnienia.

Oto lista zwycięzców:

Laureaci NAGRODY GŁÓWNEJ

Klasa 1 – Luiza Sokal, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku
Klasa 2 - Karolina Tadra, Szkoła Podstawowa w Windykach
Klasa 3 - Wiktor Grocki, Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym
Klasa 4 - Julia Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Stupsku
Klasa 5 - Alan Karpiński, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu
Klasa 6 a - Michalina Tomkielska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie
Klasa 7 - Magdalena Wichowska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu
Klasa 8 - Weronika Lipińska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Laureaci WYRÓŻNIEŃ

1. Mateusz Sobiech, klasa III, Szkoła Podstawowa w Stupsku
2. Maja Gadomska, klasa II (świetlica), Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie
3. Błażej Pietkiewicz, Klasa IIIa, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku
4. Gabriel Kościesza, kl. II, Szkoła Podstawowa w Bogurzynie

Nagrody, ufundowane przez Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, zostaną przekazane laureatom za pośrednictwem wychowawców klas.

Ponadto WORD w Ciechanowie przygotował upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach profilaktycznych.

— Przygody Superbohatera Bezpieczeństwo, który ma siedzibę w naszej komendzie tak nas zaciekawiły, że czekamy na dalsze jego przygody. Chętnie je opublikujemy na naszych stronach internetowych — oświadczyła asp.szt. Anna Pawłowska.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB