Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Kolejni pijani kierowcy na drogach powiatu mławskiego. Twoja reakcja ma znaczenie

2020-12-02 14:11:45 (ost. akt: 2020-12-02 14:15:49)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Minęło zaledwie kilka dni od tragicznego wypadku w Młodyninie, gdzie zginęła 14-letnia dziewczynka, potrącona przez pijanego kierowcę, a mławska policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych za kierownicą. Jak widać ani tragiczne wypadki, ani grożące kary nie odstraszają pijanych od kierowania samochodem. W walce z pijanymi za kierownicą Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

Wczoraj, tuż przed północą, w Józefowie, na drodze relacji Radzanów - Strzegowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym lekko ranne zostały dwie osoby. To kierowca i pasażer opla astry, obaj nietrzeźwi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Interweniował przypadkowy świadek, który wezwał pomoc.

Oplem podróżował 40-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu oraz 23-letni obywatel Mołdawi, ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W momencie przyjazdu policji obaj mężczyźni byli poza pojazdem i nawzajem obwiniali się o kierowanie samochodem. Po udzieleniu im pomocy medycznej zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia, o godz. 14.30, na parkingu jednej z firm przy ul. LG w Mławie, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał pijanego kierowcę tira. 57-letni mieszkaniec pow. płońskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Kierując scanią uderzył w ścianę budynku. Jak się okazało, pijany kierowca miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do policyjnego aresztu.

Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 listopada, w południe, w miejscowości Wiśniewko, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem astrą.

29-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto zatrzymany mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

28 listopada, o godz. 13.30 patrol zatrzymał pijanego kierowcę skutera. 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, trzy godziny później, przypadkowy świadek zatrzymał pijanego kierowcę opla vectry i wezwał policję. Zatrzymany 41-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu! Do zdarzenia doszło w Zgliczynie Witowym, gm. Radzanów.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje

W walce z pijanymi kierowcami, Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

Jeśli widzisz kierowcę, którego zachowanie jest podejrzane i świadczyć może o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, powiadom policję.

Możesz to zrobić anonimowo. Wystarczy zadzwonić pod numer 112.

Przekaż informację, nie musisz interweniować sam, pamiętaj że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jeśli widzisz pijaną osobę, która wsiada za kierownicę – reaguj.

Jeśli nie masz możliwości odebrania nietrzeźwemu kluczyków, powiadom policję. Pamiętaj o własnym bezpieczeństwie.

Zero tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą to podstawa – Ty też możesz pomóc i uchronić ludzkie zdrowie i życie.
Reaguj!
Informacja KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3016405 | 82.160.*.* 5 gru 2020 14:43

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/monia89

    ! - + odpowiedz na ten komentarz