Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Szczęśliwi najemcy już z kluczami do mieszkań

2020-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-02 13:30:59)

Autor zdjęcia: fot.: Krzysztof Napierski, Monika Kucka

Podziel się:

We wtorek 1 grudnia Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer wręczył klucze do mieszkań najemcom lokali socjalnych w oddanym właśnie do użytku budynku wielorodzinnym przy ul. Komunalnej 9 w Mławie.

W budynku znajduje się 14 lokali: sześć mniejszych, o powierzchni ponad 28 m kw. każdy, i osiem większych, każdy o powierzchni 40,24 m kw.

Mniejsze lokale składają się z pokoi wyposażonych w aneksy kuchenne z piecykiem gazowym, kuchenką i zlewem, łazienki, pomieszczenia gospodarczego i przedpokoju.

Większe mają dodatkowo jeszcze jeden pokój. Na podłogach ułożona jest posadzka, a na ścianach w kuchni i łazience – kafelki. Zamontowano także urządzenia sanitarne w łazience.

Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, z czego Miasto Mława pozyskało dofinansowanie w wysokości przeszło 0,5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

To już czwarty miejski obiekt mieszkalny – a drugi socjalny – przy ul. Komunalnej.

W wybudowanym w tej lokalizacji wcześniej budynku socjalnym mieści się 6 mieszkań o powierzchni ok. 28 m kw. i tyle samo o powierzchni ok. 40 m kw.

Inwestycja kosztowała niespełna 1,3 mln zł, z czego ok. 430 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W pozostałych dwóch budynkach wielorodzinnych przy tej ulicy mieszczą się lokale komunalne.

Miasto Mława na bieżąco zaspokaja potrzeby mieszkaniowe swoich obywateli. W tym roku przydziały na mieszkanie otrzymało 15 osób, na liście oczekujących pozostają 32.
KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB