Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

„Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” - zdalnie o bezpiecznych zakupach w sieci

2020-11-27 11:14:03 (ost. akt: 2020-11-27 11:56:22)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trzy placówki oświatowe z Mławy biorą udział w projekcie „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta.” Projekt powstał dzięki współpracy mazowieckiej policji z Narodowym Bankiem Polskim. Zajęcia profilaktyczne, prowadzone przez policjanta, odbywają się zdalnie.

W projekcie uczestniczy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Mławie.

Podczas spotkania on-line z policjantem mławskiej Komendy Powiatowej Policji, młodzi konsumenci dowiadują się między innymi na czym polegają bezpieczne zakupy w Internecie, bezpieczne logowanie, jakie są prawa i obowiązki młodych konsumentów, czym grozi udostępnianie danych osobowych w Internecie i jak są one wykorzystywane do przestępstw finansowych, czym są płatne subskrypcje.

— Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumentów poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych — poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP w Mławie. — Realizatorem merytorycznym projektu jest Wydział Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB