Adrian Welenc z brązowym medalem Mistrzostw Polski w kickboxingu

2020-10-26 13:59:43 (ost. akt: 2020-10-26 14:06:58)
Adrian Welenc

Autor zdjęcia: materiały klubu

Znakomicie zaprezentował się podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu w wersji light contact zawodnik mławskiego klubu KARWIŃSKI TEAM MŁAWA Adrian Welenc. Zdobył brązowy medal.

W dniach 16-18.10.2020 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w wersji light contact. W turnieju wzięło udział 268 zawodników z 54 klubów. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy mławskiego klubu KARWIŃSKI TEAM MŁAWA, rywalizujący w kategorii seniorów. Startowało 5 kickboxerów:

Michał Piekart i Damian Maruszewski - kat. wagowa do 74 kg;
Adrian Welenc i Krzysztof Ozimina - kat. wagowa do 79 kg;
Patryk Jabłonowski - kat. wagowa do 84 kg.

Świetny występ w Mistrzostwach zanotował Adrian Welenc, który z zawodów wrócił z brązowym medalem Mistrzostw Polski. Welenc, prezentując bardzo dobry styl walki, pokonał w walce o III miejsce Mistrzostw Polski pokonał Kacpra Kołodziejskiego z klubu Sparta Chrzanów.

W walce o finał uległ utytułowanemu zawodnikowi, Krzysztofowi Rzepce (Mistrzowi Europy i brązowemu medaliście Mistrzostw Świata), który zwyciężył w turnieju.

Był to życiowy sukces Adriana, który z pewnością doda wiary we własne siły i zaprocentuje w przyszłych startach.

Pozostałym zawodnikom nie udało się wygrać swoich walk, lecz, jak na debiutantów przystało, pokazali charakter i serce do walki. Zebrali cenne doświadczenie, które zaowocuje w kolejnych turniejach.

Najbliżej wygranej był Michał Piekart, który prowadził walkę z przeciwnikiem z Wołomina, jednak zabrakło trochę doświadczenia i "chłodnej głowy", i to rękę jego przeciwnika sędzia zawodów uniósł do góry po skończonej walce.

Trener kickboxerów, Mirosław Karwiński cieszy się ze zdobycia brązowego medalu podopiecznego Adriana Welenca.

To nagroda za wiele lat treningów, przeplatanych kontuzjami. Zdobyte cenne doświadczenia będą pomocne w kolejnych walkach i udanych turniejach. Szkoda, że na zawodach zabrakło Kamila Krystkiewicza, który nabawił się kontuzji.

Były to ostatnie zawody w tym roku. W nadchodzącym roku zawodnicy szykują się na Mistrzostwa Polski w full contact i light contact.