Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Komputery do nauki zdalnej już trafiają do mławskich szkół

2020-09-15 10:25:49 (ost. akt: 2020-09-15 10:27:49)
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie Joanna Wyszkowska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie Joanna Wyszkowska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

35 laptopów wraz z oprogramowaniem kupionych dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w czerwcu br. przez Miasto Mława w ramach projektu „Zdalna szkoła +” będzie służyło uczącym się w miejskich szkołach dzieciom w razie przejścia na system nauki zdalnej.

Wczoraj Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przekazał dziewięć komputerów dla podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 4.

Oprócz wspomnianych dziewięciu komputerów, trzy laptopy miasto przekazuje do Szkoły Podstawowej nr 1, dwa – do Szkoły Podstawowej nr 2, dziesięć – do Szkoły Podstawowej nr 3, jeden – do Szkoły Podstawowej nr 6 oraz dziesięć – do Szkoły Podstawowej nr 7.

Sprzęt będzie dla dzieci pomocnym narzędziem w zdobywaniu wiedzy w przypadku konieczności przejścia na system zdalnego nauczania.

Przypomnijmy, że umowa na udział w projekcie grantowym, którego celem jest zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, Miasto Mława podpisało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa 15 czerwca br.

Projekt „Zdalna szkoła +” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Całkowita wartość projektu to 105 000,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 88 861,50 zł, a z budżetu państwa pochodzi 16 138,50 zł. W ramach projektu miasto zakupiło 35 laptopów wraz z oprogramowaniem.
KN / UMMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB