środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Wakacyjny weekend – kolejni nietrzeźwi za kierownicą

2020-07-13 12:39:47 (ost. akt: 2020-07-13 13:28:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Podziel się:

Pomimo zapowiadanych, wzmożonych kontroli na drogach, wciąż nie brakuje kierowców pod wpływem alkoholu. Coraz częściej policja otrzymuje także zgłoszenia, dotyczące nietrzeźwych kierujących od przypadkowych świadków. W miniony, wakacyjny weekend zatrzymano trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile, twierdził że wypił piwo.

Został zatrzymany przez interweniujący patrol ruchu drogowego w piątek, o godz. 22.30, na ul. Mickiewicza w Mławie. Policję zaalarmowała anonimowa osoba.

36- letni mieszkaniec Mławy kierował oplem corsą. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Tłumaczył policjantom, że pół godziny wcześniej wypił jedno piwo.

Zatrzymany mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sobotę rano, w miejscowości Ratowo, policjanci z posterunku w Szreńsku zatrzymali 21-letniego mieszkańca pow. mławskiego, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, młody kierowca, jadąc samochodem marki VW Passat, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup linii energetycznej, uszkadzając go.

W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, trafił do policyjnego aresztu. Trwają czynności policji.

Także w sobotę, o godz. 12.15, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Wiśniewo, nietrzeźwego kierującego samochodem marki Audi A6.

31-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jak oświadczył, w nocy pił wódkę. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB