Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Dwa niebezpieczne zdarzenia z udziałem samochodów ciężarowych

2020-07-06 13:48:23 (ost. akt: 2020-07-06 13:50:32)
Wypadek w Giełczynie

Wypadek w Giełczynie

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Na drogach naszego powiatu, w ciągu dwóch dni doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem samochodów ciężarowych. Ranni zostali kierujący tymi pojazdami.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek, o godz. 8.55, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Stare Kosiny.

Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą, w wyniku wybuchu opony, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Samochód ciężarowy wywrócił się.

Kierowca tira, 70-letni mieszkaniec pow. działdowskiego, wydostał się z kabiny, dzięki pomocy świadków zdarzenia, którzy powiadomili także służby ratunkowe.

Kierowca scanii był przytomny. Został przewieziony do szpitala w Mławie. Był trzeźwy. Trwają ustalenia przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Do drugiego ze zdarzeń doszło w sobotę, około godz. 5.00 rano, na drodze w miejscowości Giełczyn, gmina Strzegowo.

Kierujący ciężarowym mercedesem axor z naczepą, na łuku drogi, nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Pojazd wywrócił się. Kierowca tira, 38-letni mężczyzna, został lekko ranny. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierującego.

Patrole ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole samochodów ciężarowych na drogach pow. mławskiego.

Policjanci sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców i ich uprawnienia do kierowania, trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów – w tym przestrzeganie czasowych ograniczeń w ruchu. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB