Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Trwają prace na Lipowej i Krajewskiego w Mławie

2020-07-06 11:16:06 (ost. akt: 2020-07-06 11:23:22)
Prace na ul. Krajewskiego w Mławie

Prace na ul. Krajewskiego w Mławie

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Mława realizuje wiele inwestycji wielkoformatowych. Tegoroczny budżet na zadania inwestycyjne jest rekordowy przekroczył 34 miliony złotych. Nie brakuje także mniejszych realizacji.

— Sukcesywnie zmieniamy Mławę na całym obszarze. Co roku w budżecie inwestycyjnym znajdują się pozycje sztandarowe, ale także takie, których realizacja wpływa na poprawę życia mieszkańców domów stojących przy mniejszych i rzadziej uczęszczanych uliczkach — podkreśla burmistrz miasta Sławomir Kowalewski.

Poza inwestycjami wielkoformatowymi, takimi jak: przebudowa głównych ulic na osiedlach Książąt Mazowieckich i Młodych, baz sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przy Szkole Podstawowej nr 7; budowa II etapu Alei Św. Wojciecha czy budowa kanalizacji sanitarnej aglomeracji Mława, w tym roku miasto realizuje także mniejsze działania, które są bardzo ważne i wyczekiwane przez mieszkańców.

— Już niedługo zakończą się dwa zadania, które rozpoczęliśmy wiosną br. — przebudowa ulic Lipowej oraz Leona Krajewskiego — informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława. — W obu przypadkach prace polegają na kompleksowej budowie nawierzchni pieszo-jezdnych z sieciami podziemnymi oraz budowie oświetlenia.

W trakcie robót na ul. Leona Krajewskiego dochodziło do komplikacji. Dwukrotnie ekipy budowlane trafiły na niewybuchy z czasu II wojny światowej.

— Teren był zabezpieczany, a na miejsce wzywano służby saperskie — kontynuuje rzecznik. — Niebezpieczne znaleziska zostały wywiezione z miasta. Mimo tych sytuacji prace przebiegają sprawnie. Dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie i współdziałanie.

Z końcem lipca miasto planuje wznowić remont ul. Czechowskiej. Tam przebudowywana będzie do końca nawierzchnia jezdni i zbudowane zostaną cztery punkty oświetleniowe.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB