Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

UCIEKAŁ QUADEM. MIAŁ PONAD 2,30 PROMILA ALKOHOLU

2020-07-01 09:14:06 (ost. akt: 2020-07-01 09:18:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego quadem. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed patrolem. Pojazd którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 czerwca, tuż przed 20.00, w miejscowości Proszkowo, gmina Szreńsk.

Interweniujący patrol policji z posterunku w Szreńsku, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę quada, który nie używał kasku ochronnego. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, kierowca próbował uniknąć kontroli, wjeżdżając na drogę gruntową w kierunku lasu.

Został zatrzymany chwile później. To 42-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

Quad, którym się poruszał, nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Zgodnie z art. 178a§1 Kodeksu karnego, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szreńsku.

Przypomnijmy. To nie jedyny nietrzeźwy za kierownicą, w czasie pierwszego wakacyjnego weekendu.

W sobotę, w Zawadach, gm. Lipowiec Kościelny, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki vw passat.

19-letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policję wezwał sam… twierdząc że krowa zarysowała mu samochód.

Jak ustalili policjanci, kolizji ze zwierzęciem nie było. Kierowca natomiast chciał uniknąć kosztów naprawy wypożyczonego samochodu.

Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem gdańszczanina do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Nie ma tygodnia, by do policyjnego aresztu nie trafiali kolejni pijani kierowcy. Kierujący, który po alkoholu wsiada za kierownicę, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego.

W walce z pijanymi kierowcami ważna jest społeczna reakcja. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i anonimowo przekazać informację o nietrzeźwym za kierownicą. Taka reakcja ma ogromne znaczenie.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB