Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Jarmark Wojciechowy dopiero za rok

2020-06-28 11:27:46 (ost. akt: 2020-06-28 11:38:06)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Ze względu na utrzymujący się w Polsce wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem oraz fakt, że na Jarmark Wojciechowy przyjeżdżają wystawcy z całego kraju, burmistrz Mławy zdecydował się odwołać tę imprezę.

"Gdy informowaliśmy w kwietniu, że mimo odwołania innych imprez miejskich zaplanowanych w kalendarzu do końca sierpnia, Jarmark Wojciechowy odbędzie się – liczyliśmy, że liczba dziennych przypadków zachorowania w Polsce będzie spadała. Dziś wiemy, że sytuacja rozwija się w niepokojący sposób" — napisała Magdalena Grzywacz z Urzędu Miasta Mława.

W ubiegłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała w Europie największy tygodniowy przyrost zakażeń od dłuższego czasu.

W 11 krajach odnotowano znaczący wzrost wskaźnika reprodukcji wirusa. Także w Polsce liczba nowych przypadków zachorowania utrzymuje się na wysokim poziomie.

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. Europy Hans Kluge obawia się, że ponowny wzrost zakażeń koronawirusem, grozi przeciążeniem szpitali

Ze względu na otwarty charakter Jarmarku Wojciechowego oraz fakt, że prezentujący i sprzedający swój asortyment wystawcy pochodzą z całej Polski, burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski zdecydował się nie prowokować sytuacji sprzyjającej zakażeniom i odwołać organizację tegorocznego jarmarku.

— Mieszkańcy Mławy dotychczas uniknęli masowego zachorowania, nie chcemy stwarzać warunków do tego, aby sytuacja uległa zmianie — argumentuje burmistrz.

Wystawców i miłośników wyrobów rzemieślniczych zapraszamy za rok, licząc, że nic już nie stanie na przeszkodzie organizacji wielkiego jarmarku w centrum miasta.
Magdalena Grzywacz/KSM UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB