Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kolizje, zalania, zwalone drzewa. Pracowity weekend strażaków

2020-06-22 11:00:00 (ost. akt: 2020-06-22 11:35:46)
Kolizja w Kosinach

Kolizja w Kosinach

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Strażacy z powiatu mławskiego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Jednego tylko dnia — 21 czerwca — musieli się zmierzyć aż z 23 akcjami ratowniczymi.

Weekend to dla mławskich służb ratowniczych zawsze czas pracy z uwagi na liczbę zdarzeń drogowych, głównie kolizji. Tak było i tym razem.

Do kolizji doszło między innymi 21 czerwca w Kosinach Bartosowych, gdzie z drogi wypadł samochód marki BMW, a w Woli Dębskiej auto tej samej marki dachowało. Dwa dni wcześniej — 19 czerwca w Pepłowie zderzyły się dwa motocykle, a w Kęczewie osobowy VW passat z ciągnikiem rolniczym Ursusem C330.

W niedzielę wieczorem także w samej Mławie doszło do wypadku, tym razem był to motocykl. Na szczęście nikt w wymienionych kolizjach nie stracił życia.
Najwięcej zdarzeń, do których wyjeżdżali w ostatnich dniach strażacy, wiązało się z pogodą.

— Ogółem na terenie powiatu mławskiego odnotowaliśmy 21 czerwca 19 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi — poinformował Jacek Dryll, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. — 12 to działania polegające na wypompowywaniu wody, głównie z zalanych budynków i jednej ulicy. 5 zdarzeń polegało na usuwaniu powalonych drzew i konarów z ulic, jedno zdarzenie to poderwany dach na budynku gospodarczym (zabezpieczono kilka luźnych arkuszy płyty falistej) i jedno zdarzenie to zabezpieczenie opuszczonej linii energetycznej do czasu przybycia pogotowia energetycznego.

Do zalania piwnic w ostatnich dniach doszło między innymi na ulicach: Nadrzecznej, Okólnej i Smolarni w Mławie oraz ulicy Kopernika. Wodę wypompowywano także w miejscowościach Łomia i Nowa Otocznia.

Strażacy wyjeżdżali też do zwalonych drzew w okolice Kosin Kapicznych, Krajewa i na ul. Hallera. Drzewo zwaliło się także w Kitkach, a w okolicach Lipowca Kościelnego, na drodze wojewódzkiej 563, około 2 kilometry za zjazdem do miejscowości Osowa, w lesie, drzewo przewróciło się na samochód osobowy marki Kia Sportage. Uszkodziło bagażnik i blokowało ruch w obydwu kierunkach. Nikt na szczęście nie został ranny.

Strażacy pomagali też policjantom w poszukiwaniach zaginionej 46-latki.
lub

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB