Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Wspólne patrole strażników i policjantów

2020-06-04 15:45:43 (ost. akt: 2020-06-04 15:47:59)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Mławscy strażnicy wraz z policjantami wykonują wspólne patrole, mające na celu zapobieżenie zachowaniom sprzyjającym rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 oraz prowadzą inne działania związane z hamowaniem rozwoju epidemii wskazane przez Komendanta Powiatowego Policji w Mławie.

Warto przypomnieć. Wojewoda Mazowiecki pismem z 31 marca 2020 r. polecił wójtom, burmistrzom i prezydentom miast na terenie województwa mazowieckiego, aby zlecili podległym strażom gminnym (w tym miejskim) dyslokowanie patroli straży, wykonywanie wspólnych służb z policją i prowadzenie innych działań zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek policji.

Wspomniane działania mławscy strażnicy wykonują już od 2 kwietnia br.

— Są to zadania w zakresie, w jakim służą one weryfikacji wykonywania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzenienia się choroby zakaźnej COVID-19 — wyjaśnia Komendant Straży Miejskiej w Mławie Marek Wysocki.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mławy i gościom za życzliwość i stosowanie się do wskazań spotykanych na terenie miasta patroli straży i policji.
KN, MW

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB