Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Nie przestrzegał kwarantanny. Wychodził z domu, robił zakupy

2020-05-14 09:10:08 (ost. akt: 2020-05-14 09:14:56)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Objęty kwarantanną mławianin, zamiast stosować się do zasad izolacji, wychodził z domu, między innymi na zakupy. Nie zasłaniał ust i nosa. Kilkakrotnie interweniowali policjanci. Policję alarmowali także sami mieszkańcy oraz pracownicy sklepu.

— 43 -letni mławianin został objęty kwarantanną 4 maja — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Zamiast przestrzegać zasad izolacji wychodził z domu i na zakupy. Podczas jednej z policyjnych interwencji, spacerował na terenie miasta w stanie nietrzeźwości. Był również widziany na zakupach, nie zakrywał ust i nosa — interweniowała obsługa sklepu.

O zachowaniu mławianina policja powiadomiła Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie.

Mężczyzna został ukarany grzywną. Mimo to nadal wychodził z domu.

— Podczas jednej z interwencji patrol zauważył mławianina spacerującego po mieście — kontynuuje asp.szt. Anna Pawłowska. — Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponownie powiadomiono sanepid.

Mławianin nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, mławscy policjanci są zmuszeni do objęcia 43- latka wzmożonymi kontrolami.

Policja przypomina
Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych zasad, która pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych a nawet aresztowane.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxxx #2920308 | 193.117.*.* 14 maj 2020 10:04

    doczego to doszlo ze nawet na zakupy nie mozna wyjsc

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz