środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Pijany kierowca uciekł do lasu, a jednak trafił do aresztu

2020-05-12 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-12 15:01:21)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Był pijany, miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. Prowadzone przez niego auto wpadło do rowu pod Choszczewką Kolonia. Kiedy świadkowie wezwali służby ratunkowe — uciekł do pobliskiego lasu.

— Do zdarzenia doszło 8 maja o godzinie 16.20 na drodze w miejscowości Choszczewka Kolonia gmina Dzierzgowo — poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Jadący tamtędy przypadkowy świadek, zauważył samochód marki Audi A3 unieruchomiony w rowie. Za kierownicą auta siedział mężczyzna. Był nieprzytomny lub spał. Na miejscu zdarzenia zatrzymali się jeszcze inni kierowcy.

Świadkowie wezwali służby ratunkowe i ocucili kierowcę, który następnie wydostał się z samochodu i uciekł.

— Patrol policji, krótko po tym zdarzeniu, odnalazł kierowcę w pobliskim lesie — kontynuuje asp. szt. Anna Pawłowska. — 41-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia drogowego nie odniósł żadnych obrażeń. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Patrol odebrał kierującemu prawo jazdy dziewięciu kategorii.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kodeksu karnego — kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
lubKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB