Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Mława pożegnała Marcina Cichockiego

2020-04-28 09:40:00 (ost. akt: 2020-04-28 09:45:03)
Marcin Cichocki

Marcin Cichocki

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Był wielokrotnie odznaczanym bohaterem, obrońcą naszej ojczyzny. Odszedł przedwcześnie, winniśmy mu pamięć i szacunek — powiedział burmistrz Sławomir Kowalewski o kapralu Marcinie Cichockim, który zginął w wypadku pod Szczytnem.

Kapral Marcin Cichocki zginął w wypadku samochodowym na trasie Szczytno – Olszyny 20 kwietnia. Był żołnierzem Wojska Polskiego. Służył w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Ale też był mieszkańcem Mławy.

Na stronie urzędu miasta czytamy: "Ze smutkiem Mława żegna kaprala Marcina Cichockiego, mieszkańca naszego miasta, żołnierza Wojska Polskiego i weterana misji afgańskiej. — Był wielokrotnie odznaczanym bohaterem, obrońcą naszej ojczyzny. Odszedł stanowczo przedwcześnie, winniśmy mu pamięć i szacunek — mówi burmistrz Sławomir Kowalewski".

"Świętej pamięci kpr. Marcin Cichocki urodził się 3 stycznia 1986 roku w Mławie, tu dorastał i uczęszczał do szkół podstawowej oraz średniej. Swoje życie związał z wojskiem.

Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, w 2010 został powołany do zawodowej służby wojskowej w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Na przełomie lat 2011-2012 pełnił służbę po za granicami kraju w ramach X zmiany PKW Afganistan.

Od 2012 roku był żołnierzem 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15. GBZ z Orzysza. W 2017 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a następnie został awansowy do stopnia kaprala. W służbie wojskowej – fachowiec i specjalista wielokrotnie wyróżniany za swoją postawę oraz wiedzę.

Odznaczony Gwiazdą Afganistanu oraz Medalem NATO. W życiu codziennym jak i w służbie wojskowej zawsze uśmiechnięty i pogodny, dający przykład innym, że należy iść przez życie z podniesionym czołem.

Informację o śmierci kpr. Marcina Cichockiego przekazał burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu Dowódca 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. Burmistrz Miasta Mława zaangażował się w organizację pogrzebu weterana.

— Dla naszego miasta i jego mieszkańców żołnierze stojący na straży pokoju, ryzykujący swe życia dla Ojczyzny to bohaterowie. Odejście w tak młodym wieku kaprala Cichockiego, weterana wzorowo sprawującego służbę, odznaczonego Gwiazdą Afganistanu, przyjąłem z wielkim smutkiem. Składam wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i kolegom zmarłego — powiedział burmistrz Sławomir Kowalewski."
Marcin Cichocki osierocił dwójkę dzieci.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB