STUPSK: Dobra zabawa na festynie - wystąpił Andrzej Rosiewicz

2011-08-15 23:02:41 (ost. akt: 2011-08-16 11:50:48)

Występ Andrzeja Rosiewicza, Moniki Mączyńskiej , Orkiestry Dętej ze Stupska, zespołu Medium. To atrakcje, które były dostępne podczas festynu rodzinnego w Stupsku. Imprezę, która odbyła się 15 sierpnia przy kościele, zorganizowała gmina i parafia.

STUPSK: Dobra zabawa na festynie - wystąpił Andrzej Rosiewicz

Autor: Iwona Łazowa

Festyn rozpoczął się w godzinach południowych, zaraz po mszy odpustowej, a zakończył zabawą taneczną, o godzinie 22.

Potańczyć i posłuchać koncertów przyszło wielu mieszkańców Stupska i okolic. Było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Do gier i zabaw nikogo nie trzeba było zachęcać. Tym bardziej, że można było wygrać sprzęt sportowy. Dzieci ustawiały się w kolejce na karuzelę, zjeżdżalnię i trampoliny, za które płaciła gmina. Można też było przejechać się wozem zaprzężonym w białe kucyki. Stragany oferowały wiele takich atrakcji jak m.in. kapiszony. Młodzież je wypróbowała na miejscu.

W czasie występów trwała kwesta na rzecz Gabrysia Rychcika z Mławy, który potrzebuje kosztownej operacji jelit. – Zapraszamy do wzięcia udziału w kweście, jeżeli możecie państwo i macie takie życzenie. Będziemy wdzięczni za wszystkie datki – mówi podczas kwesty Paweł Stawiński, organizator akcji na rzecz chorego chłopca. Mieszkańcy Gminy Stupsk i ich goście byli bardzo hojni. Do puszek trafiały pieniądze o różnym nominale. Nie zabrakło i banknotów.

iwo

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz