Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Mława contra koronawirus

2020-03-12 08:31:43 (ost. akt: 2020-03-12 08:36:29)

Podziel się:

Od 12 marca w Mławie zamknięte zostaną dla odwiedzających placówki kultury i sportu. Zajęcia edukacyjne nie będą odbywać się w szkołach i przedszkolach.

Burmistrz Sławomir Kowalewski apeluje, aby maksymalnie ograniczyć wysyłanie dzieci do placówek oświatowych w czwartek i piątek (12-13 marca br.). Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, od poniedziałku 16 marca przez dwa tygodnie wszystkie szkoły będą definitywnie zamknięte.

Ze względu na sytuację kryzysową reorganizacji ulegnie praca Urzędu Miasta Mława. Apelujemy do mieszkańców, aby ograniczyli wizyty w urzędzie do minimum. Potrzebne wnioski można pobrać z poradnika interesanta na stronie mlawa.pl (kliknij TUTAJ) lub ze strony obywatel.gov.pl (kliknij TUTAJ), wypełnić i podpisać je w domu. Następnie można wysłać ich skan na adres info@mlawa.pl lub dostarczyć w wersji papierowej do kancelarii urzędu na parterze ratusza.

Wydział Spraw Obywatelskich

Wydział prosi o zgłaszanie się do Pałacu Ślubów jedynie w sprawach pilnych (np. rejestracja urodzeń, zgonów). Przypominamy, że wnioski o dowody osobiste, o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, zgłoszenie zameldowania obywateli polskich, rejestrację urodzenia dziecka można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy obywatel.gov.pl.

Opłata podatku – tylko przelewem

Ze względu na sytuację kryzysową zamknięte zostaną kasy na parterze ratusza. Prosimy mieszkańców Mławy o dokonywanie opłat i uiszczanie podatków przelewami. Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym dostarczono do wszystkich podatników. Osoby, które chcą poznać ten numer lub kwotę podatku prosimy, aby dzwoniły pod odpowiedni numer telefonu (lista dostępna TUTAJ). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.

Dezynfekujemy autobusy

W trosce o pasażerów autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej codziennie są poddawane dezynfekcji. Mimo to proponujemy ograniczyć korzystanie z transportu publicznego.

Wnioski i zapytania – najlepiej w formie elektronicznej

Wydziały inwestycji, oświaty, komunikacji społecznej i medialnej, gospodarki nieruchomościami, środowiska i gospodarki komunalnej proszą, aby zapytania i wnioski kierować do nich głównie w formie elektronicznej. Formularze można znaleźć na stronie miasta mlawa.pl, ewentualnie otrzymać w kancelarii ratusza. Do dyspozycji interesantów będzie tu także telefon, za pomocą którego szybko i sprawnie będzie można skontaktować się z urzędnikiem i uzyskać potrzebną pomoc. Kontakt z mieszkańcami odbywać się będzie poprzez kancelarię urzędu.

Strażnicy na posterunku

Straż Miejska funkcjonować będzie jak dotychczas, a funkcjonariusze – zabezpieczeni środkami osobistej ochrony – pozostają do dyspozycji mieszkańców Mławy.

W trosce o mieszkańców rezygnujemy z wydarzeń kulturalnych i aktywności sportowej

Od jutra (12 marca br.) dla odwiedzających zamknięte zostają Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

Na bieżąco informujemy

Urząd Miasta Mława będzie informować mieszkańców Mławy za pośrednictwem strony mlawa.pl oraz profilu facebookowego miasta M Miasta Mława. Prosimy o śledzenie komunikatów burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

Prosimy, aby ewentualne pytania mieszkańcy kierowali na adres mailowy info@mlawa.pl

UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB