środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Jest zgoda na budowę odcina S7 Napierki - Mława

2020-03-10 19:23:00 (ost. akt: 2020-03-10 19:22:17)
Wojewoda Mazowiecki wydała decyzję dotyczącą „naszego” odcinka DK 7

Wojewoda Mazowiecki wydała decyzję dotyczącą „naszego” odcinka DK 7

Podziel się:

MŁAWA|| Niebawem powinny ruszyć prace na odcinku „siódemki” Napierki - Mława. Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zgodnie z kontraktem powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa wraz z drogami serwisowymi.

Tym razem decyzja Wojewody Mazowieckiego dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława. Wcześniej taką decyzję uzyskały trzy odcinki S7: Strzegowo - Pieńki, Pieńki - Płońsk oraz Mława - Strzegowo, na których trwają już prace budowlane.
Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości ok. 14 km. To ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Po rozpoczęciu prac budowlanych na odcinku Napierki - Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą województwa warmińsko-mazurskiego a Płońskiem.

Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód. Wzdłuż trasy planowane są Miejsca Obsługi Podróżnych w następujących lokalizacjach: MOP Pepłowo I, strona prawa oraz MOP Pepłowo II, strona lewa.
Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).
Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe , które realizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Umowa na realizację w systemie „Projektuj i buduj” została zawarta 20 grudnia 2017 r. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r. Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(IP)


Kalendarium
31 sierpnia 2011 r. - uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych
23 września 2015 r. - ogłoszenie przetargu w systemie „Projektuj i buduj”
20 grudnia 2017 r. - podpisanie umowy z wykonawcą
6 marca 2020 r. - uzyskanie decyzji ZRID

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB