Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Iwona Pisarkiewicz: To dopiero początki mojej pracy, ale „w grupie siła"

2020-02-04 18:20:00 (ost. akt: 2020-02-04 18:23:42)
Iwona Pisarkiewicz - przewodnicząca zarządu osiedla

Iwona Pisarkiewicz - przewodnicząca zarządu osiedla

Podziel się:

MŁAWA|| Iwona Pisarkiewicz jest przewodniczącą Osiedla nr 14 Zakwrze. Chętnie niesie bezinteresowną pomoc innym i ma nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami uda jej się poprawić komfort życia na osiedlu.

- Dlaczego zdecydowała się Pani zostać przewodniczącą zarządu osiedla?
- Tak naprawdę to sąsiedzi zaproponowali, żebym wystartowała w wyborach na Przewodniczącą Osiedla Zawkrze. Jestem osobą komunikatywną, nie jest mi obojętna przemoc wobec słabszych i lubię pomagać ludziom bezinteresownie. Potrafię się dzielić chlebem, którego jeszcze dziś brakuje innym.

- Którą kadencję obecnie Pani sprawuje?
- Jestem Przewodniczącą Osiedla I kadencję i jest mi bardzo miło, że zostałam wytypowana przez sąsiadów i poparta w wyborach do Zarządu Osiedla nr 14 w Mławie.

- Najważniejsze potrzeby osiedla?
- Rozmawiam z mieszkańcami i sąsiadami na tematy dotyczące bezpieczeństwa i porządku na osiedlu, a także o ich potrzebach. Czasami są to bardzo drobne sprawy, ale każdego należy wysłuchać i przyjąć dalszą strategię działania.

- Największy sukces zarządu osiedla to?
- Na chwilę obecną trudno mówić o sukcesach. To dopiero początki mojej pracy, ale jak głosi słynne powiedzenie - „w grupie siła”.

- Ilu członków liczy zarząd osiedla? Jak się Pani z nimi współpracuje?
- Zarząd Osiedla nr 14 Zawkrze liczy 3 osoby: Przewodnicząca Zarządu Osiedla Iwona Pisarkiewicz, Barbara Florysiak oraz Barbara Miłobęcka. Współpraca układa nam się dobrze.

- Pełnienie funkcji przewodniczącej wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Czym zajmuje się Pani zawodowo i jak Pani godzi ze sobą te obowiązki?
- Decydując się na bycie przewodniczącą, liczyłam się z tym, że muszę wygospodarować wolny czas. W żaden sposób nie koliduje to z moją pracą zawodową. Na co dzień jestem opiekunką osób starszych. Bardzo lubię swoją pracę. W końcu stanowi ona drugie życie człowieka. Moje podopieczne to moja druga rodzina. Lubię z nimi rozmawiać, śmiać się, a czasem płakać. Wspólny spacer, dobry deser to dodanie im radości w podeszłym wieku.

- Jak często odbywają się spotkania zarządu i ogólne mieszkańców?
- Zebrania mieszkańców odbywają się raz w roku, zgodnie ze statutem jednostki pomocniczej miasta Mława. W najbliższych dniach planowane jest zebranie Zarządu Osiedla w celu omówienia spraw bieżących i problemów zgłaszanych przez mieszkańców.

- O czym dyskutujecie podczas takich spotkań?

- Są to różne sprawy, które często można konsultować z radnymi miejskimi, jak i Zarządem SMLW „Zawkrze” w Mławie. Bardzo cenna była m.in. debata o bezpieczeństwie, która odbyła się w auli, w mławskim oddziale Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, który znajduje się przy ul. Warszawskiej. Ponadto muszę dodać, że na Osiedlu Sienkiewicza mamy bardzo dobrego dzielnicowego, pana Wiesława Nowakowskiego, z którym zawsze można porozmawiać i doradzić się, gdy istnieje jakiś problem.

- Jak układa się współpraca z władzami miasta oraz z pozostałymi przewodniczącymi osiedli?
- Jako przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 14 biorę aktywny udział w sesjach Rady Miasta Mława. Spotykam tam przewodniczących innych osiedli, z którymi zawsze można wymienić się doświadczeniami, jak i otrzymać dobre rady. Współpraca układa nam się bardzo dobrze.

- Bliże i dalsze plany działań na osiedlu?
- W 2020 r. będę składać wnioski w zależności od potrzeb mieszkańców, jak i ich propozycji. Dlatego też rozmowa z ludźmi jest cennym doświadczeniem, dzięki któremu można poznać potrzeby i oczekiwania drugiej osoby, a następnie podjąć adekwatne do danej sytuacji działania.
(NT)

Ulice w granicach osiedla:
Powstańców Styczniowych (nr budynków 1, 3, 5), Radosna (nr budynku 2), Henryka Sienkiewicza (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Powstańców Styczniowych), Spółdzielcza

Skład zarządu
Iwona Pisarkiewicz - przewodnicząca zarządu osiedla
Barbara Florysiak
Barbara MiłobęckaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anka #2862437 | 83.24.*.* 5 lut 2020 09:29

    zdj. dekoltu zamiast twarzy.... co za brak profesjonalizmu dziennikarskiego!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)