środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Juz można zgłaszać kandydatów do tytułu Mławianina Roku 2019

2020-02-01 08:20:00 (ost. akt: 2020-01-31 11:21:39)

Podziel się:

Już można zgłaszać kandydatury na Mławianina Roku 2019. Tytuł ten otrzyma osoba, która najbardziej zasłużyła się dla naszego miasta. Nabór potrwa do końca lutego 2020 r.

Minimum 50 - osobowe grupy mieszkańców Mławy oraz wszelkie organizacje mogą już składać wnioski o przyznanie tytułu Mławianina Roku 2019. Mają na to czas do końca lutego 2020 r. Pisemny wniosek należy złożyć w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w sekretariacie (ul. 3 maja 5). Powinien on zawierać opis całokształtu i najważniejszych dokonań zgłaszanego kandydata. Niezbędna jest również jego zgoda. Tytuł „Mławianin Roku” jest uhonorowaniem, które mogą otrzymać zarówno mieszkańcy Mławy, jak i osoby spoza naszego miasta. Przyznawany jest on temu, kto najbardziej przyczynił się do podniesienia prestiżu Mławy i służył całej społeczności Ziemi Mławskiej.

Decyzję o nadaniu tytułu podejmuje Kapituła, czyli 11 osób wyłonionych przez Zarząd TPZM spośród członków Towarzystwa, którzy cieszą się powszechnym szacunkiem wśród obywateli Miasta Mławy. Zanim jednak dokona ona wyboru, musi dokładnie zapoznać się z sylwetką każdego kandydata. Kapituła bierze pod uwagę opinię osób lub organizacji zgłaszających kandydatury, a także kieruje się własną wiedzą o dokonaniach kandydatów. Decyzja zapada zwykłą większością głosów w głosowaniu tajnym i jest ważna, jeżeli w głosowaniu bierze udział 50 % pełnego składu Kapituły.

Nadanie tytułu zostaje potwierdzone honorowym dyplomem nadania wyróżnienia przez Zarząd TPZM, Statuetką Św. Wojciecha oraz wpisem do Księgi Mławian Roku prowadzonej przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Oficjalne wręczenie wyróżnienia będzie miało miejsce 23 kwietnia podczas obchodów dni patrona w Mławie. Statuetkę i dyplom będzie wręczał burmistrz, prezes TPZM oraz przewodniczący Kapituły.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB