Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 22 kwietnia 2025. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Lekcja mitologii w SP nr 3

2020-01-23 11:00:00 (ost. akt: 2020-01-22 14:09:14)

Podziel się:

Na początku był Chaos. Któż zdoła powiedzieć dokładnie, co to jest Chaos ? Z tej otchłani kryjącej w sobie wszystkie zarodki przyszłego świata wyłonili się bogowie. W Szkole Podstawowej nr 3 miała miejsce niecodzienna lekcja języka polskiego.

Uczniowie klas piątych przywdziali kolorowe stroje, wieńce laurowe, przygotowali starannie atrybuty, by wcielić się w rolę bogów greckich i wziąć udział w uczcie. Przewodził im gromowładny Zeus. Nie zabrakło również Hery Afrodyty, Hadesa, Hermesa oraz Demeter i Ateny. Tak zacni goście zebrali się na Olimpie na uczcie wydanej przez Zeusa. Każdy z uczestników przygotował informację na temat postaci, w którą się wcielił. Rozwiązywano również krzyżówkę, rebusy, odpowiadano na pytania i w ten sposób utrwalano wiedzę na temat omówionych mitów. Podsumowaniem były kalambury dotyczące frazeologizmów oraz napisanie opowiadania na podstawie kości narracyjnych. Była to lekcja o dużym walorze dydaktycznym, pełna sytuacyjnego humoru,potwierdzając tym samym, że śmiech może być nauką.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB