środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Ireneusz Wypych: Pomaganie mam zapisane w DNA

2020-01-22 18:00:00 (ost. akt: 2020-01-22 13:13:14)

Podziel się:

Ireneusz Wypych już drugą kadencję dba o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla nr 7 Przemysłowe. Z chęcią słucha o ich potrzebach i podejmuje aktywne działania, aby im pomóc.

- Dlaczego zdecydował się Pan zostać przewodniczącym zarządu osiedla?
- Zdecydowałem się objąć tę funkcję, ponieważ lubię pracę społeczną. Aktywnie wraz z synem działam również jako druh PSP Mława. Dodam, że mój tata też był strażakiem. To jest chyba wpisane w moje DNA. Gdy moje dzieci uczęszczały do szkoły podstawowej, czy też liceum, zawsze udzielałem się w radach rodzicielskich. Mam doświadczenie i chcę je wykorzystać, robiąc jak najwięcej dla naszego Osiedla nr 7.

- Którą kadencję obecnie Pan sprawuje?
- Obecnie sprawuję już drugą kadencję i myślę, że mieszkańcy dobrze oceniają moje poczynania na stanowisku przewodniczącego osiedla.

- Najważniejsze potrzeby osiedla?
- Wśród najważniejszych potrzeb osiedla znajdują się remonty, szczególnie chodników na ulicach, gdzie została wykonana kanalizacja. Do tych ulic należą: Studzieniec, Pużaka, 20 Dywizji Piechoty WP, Witwickiego, Dr. Łojewskiego, Cmentarna, Górna, fragment od Napoleońskiej do Dobrskiej.

- Największy sukces zarządu osiedla to?
- Najważniejszym sukcesem jest remont ul. Górnej, od Dobrskiej do Alei Marszałkowskiej, wybudowanie kanalizacji na naszym osiedlu oraz wykonanie oświetlenia i wymiana go na nowsze.

- Ilu członków liczy zarząd osiedla? Jak się Panu z nimi współpracuje?
- Zarząd osiedla liczy trzech członków – ja (Ireneusz Wypych) jako przewodniczący oraz Małgorzata Szybicka i Jakub Ćwik. Współpraca układa nam się bardzo dobrze.

- Pełnienie funkcji przewodniczącego wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Czym zajmuje się Pan zawodowo i jak Pan godzi ze sobą te obowiązki?
- Tak oczywiście, że wymaga czasu i poświęcenia, jak również umiejętności wysłuchania głosu mieszkańców, którzy często dzwonią do mnie w różnych sprawach związanych z osiedlem i nie tylko. Prowadzę własną działalność gospodarczą, przez co mam czas, aby zająć się pracami społecznymi i pomagać innym. Wiadomo, że czyny liczą się bardziej niż słowa.

- Jak często odbywają się spotkania zarządu i ogólne mieszkańców?
- Spotkania zarządu odbywają się według potrzeb, przynajmniej raz na kwartał. Z kolei zebrania z mieszkańcami mają miejsce dwa razy w roku.

- O czym dyskutujecie podczas takich spotkań?
- Podczas spotkań dyskutujemy o sprawach ogólnych osiedla oraz poszczególnych mieszkańców, którzy zgłaszają się do nas z problemami. Piszemy również pisma do Urzędu Miasta w sprawie budżetu na poszczególne lata. Ponadto debatujemy także na inne tematy związane m.in. z ustawieniem znaków dotyczących przejść dla pieszych, czy też z bezdomnymi zwierzakami.

- Jak układa się współpraca z władzami miasta oraz z pozostałymi przewodniczącymi osiedli?
- Współpraca z władzami miasta oraz pozostałymi przewodniczącymi osiedla układa mi się bardzo dobrze, choć nie ukrywam, że zdarza nam się sprzeczać ze względu na różnice poglądów odnośnie naszego osiedla. Bardzo dobrze współpracuje mi się z panem burmistrzem. Mam jego prywatny numer i w razie potrzeby mogę do niego zadzwonić o każdej porze. Podobnie sytuacja wygląda z radnymi miejskimi, którzy także są wrażliwi na nasze potrzeby i pochylają się nad naszymi uwagami. Tak samo straż miejska na czele z komendantem Markiem Wysockim oraz dzielnicowy Paweł Granoszewski pomagają nam w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

- Bliże i dalsze plany działań na osiedlu?
- W najbliższym czasie chcemy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby mieszkańcy palili w piecach odpowiednim opałem i nie zatruwali środowiska. Poza tym, tak jak wcześniej wspomniałem, zamierzamy interweniować w sprawie remontu i oświetlenia ulic po wykonanej kanalizacji oraz stale dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego osiedla.

Ulice w granicach osiedla:
20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego, 30‑lecia LWP, Akacjowa, Wiktora Altera, Błękitna, Brzozowa, Cmentarna, Działdowska, Dźwigowa, Górna, Majora Sergiusza Grudkowskiego, Instalatorów, Jasna, Tadeusza Jasińskiego, Kryształowa, Lazurowa, LG Electronics, dr Michała Łojewskiego, Napoleońska, Nowa, Abpa Antoniego Nowowiejskiego, Ostaszewskiego, Podborna, Podgórna, Kazimierza Pużaka, Wincentego Rzymowskiego, Józefa Skrobińskiego, Sosnowa, Studzieniec, dr Józefa Witwickiego, Wysoka (bez budynków o numerach nieparzystych od nr 5)


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2854304 | 77.111.*.* 22 sty 2020 20:27

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

    ! - + odpowiedz na ten komentarz