Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Włamanie na ul. Anyszki, policja ostrzega

2020-01-10 11:29:23 (ost. akt: 2020-01-10 11:31:24)

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania do domu przy ul. Anyszki w Mławie. Sprawcy weszli do budynku w ciągu dnia, ukradli biżuterię.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia. Policję powiadomiono po godz. 18.00. Nieznani sprawcy weszli do domu podważając drzwi balkonowe. Po przeszukaniu pomieszczeń ukradli biżuterię. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – do większości włamań dochodzi właśnie w ciągu dnia, a nie jak zwykło się myśleć – nocą. Złodzieje obserwują obyczaje domowników i wykorzystują moment, gdy mieszkańcy są w pracy i szkole. Wchodzą najczęściej przez drzwi wejściowe lub balkonowe. Korzystają także z niezabezpieczonych okien piwnicy lub garażu. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na włamywacza, zniechęcająco jednak zadziałają atestowane zamki w antywłamaniowych drzwiach, alarm czy zainstalowany monitoring. Słaby punkt domu to często niestety drzwi balkonowe. Ich podważenie zajmuje złodziejom kilka sekund. Warto zatem zainwestować w certyfikowane, antywłamaniowe drzwi balkonowe, zamontowane przez fachowców.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB