środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Policyjny bilans sylwestrowej nocy

2020-01-02 14:00:55 (ost. akt: 2020-01-02 10:50:50)

Podziel się:

Mławscy policjanci podsumowali sylwestrową noc na terenie powiatu mławskiego. Bilans to dwóch nietrzeźwych kierujących, dwa uszkodzone samochody oraz ponad 190 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Nie odnotowano żadnego niebezpiecznego wypadku lub zakłócania ładu i porządku publicznego.

W miejscowości Parcele Łomskie, około godz. 1.00 w nocy, kierująca samochodem marki Skoda Fabia, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi na pole. Prawdopodobnie w wyniku przegrzania silnika, samochód zaczął się palić. Siedzącą za kierownicą kobietę, uratował przypadkowy świadek, który wyciągnął ją z samochodu i powiadomił służby ratunkowe. Samochód spłonął. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 35-letnia mieszkanka pow. mławskiego była nietrzeźwa. Pobrano od niej krew do badania na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W Mławie, na ul. Pileckiego, o godz. 1:45 interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem marki Audi A4. 28- letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, miał w organizmie ponad 2,80 promila alkoholu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sylwestrową noc policja odnotowała dwa zdarzenia dotyczące uszkodzenia samochodów. Na ul. Smolarnia w Mławie, uszkodzono samochód marki Ford Fiesta. Sprawca, którym okazał się 20-letni mławianin, wyrwał lusterka zewnętrzne oraz porysował lakier auta. Został zatrzymany, trwają czynności w tej sprawie.

Drugie zdarzenie, dotyczące uszkodzenia samochodu, odnotowano w Starej Otoczni. Nieznany sprawca zarysował lakier na drzwiach, błotnikach oraz klapie bagażnika samochodu marki VW Passat. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Podczas sylwestrowej nocy mławska policja interweniowała 20 razy na terenie całego powiatu. Interwencje dotyczyły najczęściej awantur domowych oraz zakłócania ciszy nocnej. Policjanci interweniowali także wobec osób nietrzeźwych, leżących na chodniku lub klatce schodowej. Przez całą sylwestrową noc nie odnotowano żadnego wypadku drogowego ani poważniejszych zakłóceń ładu i porządku publicznego.
KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB