Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zebrali 1790 kilogramów żywności dla potrzebujących

2019-12-04 16:00:00 (ost. akt: 2019-12-04 13:03:28)

Podziel się:

W dniach 29 - 30 listopada 2019 r. w mławskich sklepach odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności pod patronatem Banków Żywności pod hasłem „Stoliczku nakryj się! Głód to nie bajka”. Zebrano 1790 kilogramów żywności dla potrzebujących ludzi.

Czasem wystarczy jedynie drobny gest, aby wywołać na czyjejś twarzy uśmiech. Grudzień, a wraz z nim zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealny czas na to, aby otworzyć swoje serce na pomaganie. Na terenie naszego powiatu jest wiele rodzin, które pomimo pracy zarobkowej nie są w stanie urządzić świąt. Często do tego grona należą osoby starsze, czy też samotni rodzice. Bywa, że znajdują się oni w trudnych sytuacjach z niezależnych od nich przyczyn.

Aby pomóc potrzebującym z naszego regionu, w mławskich sklepach odbyła się zbiórka żywności, którą zorganizowało Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Żywność zbierano w następujących sklepach: Biedronka - ul. Grzebskiego, Biedronka - Osiedle Książąt Mazowieckich, Biedronka – Osiedle Młodych, Kaufland, Carrefour,Tesco. Zbiórka odbyła się przy pomocy 160 wolontariuszy, którzy po raz kolejny uczestniczyli w akcji. Byli to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie oraz uczniowie mławskich szkół tj. I LO im. Wyspiańskiego, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6.

Łącznie udało się zebrać 1 790 kg żywności. Wśród przekazywanych produktów przeważały cukier, mąka, słodycze, olej, konserwy oraz makarony. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią do osób potrzebujących z naszego miasta: osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych mających trudną sytuację życiową.

Pamiętajmy, że każdy może pomóc! Nie trzeba grubego portfela, aby wesprzeć innych. Nawet drobne rzeczy potrafią mieć ogromne znaczenie. Wystarczy sięgnąć po jeden dodatkowy produkt, aby nikt w tym magicznym,świątecznym czasie nie był głodny. Słynne przysłowie głosi„Ziarenko do ziarenka, a zbierze się miarka ”. Będąc cierpliwym i systematycznym, małymi krokami i w przypadku zbiórki żywności - wspólnymi siłami możemy osiągnąć zamierzony cel.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB