środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Magiczne andrzejki w SP nr 7

2019-12-02 16:00:55 (ost. akt: 2019-12-02 11:10:43)

Podziel się:

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Dawniej wróżby czyniono 29 listopada. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.

Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Tego dnia uczniowie z klasy Ic przybyli na spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa Filia nr 2 Mławie. Odpowiednio udekorowana i oświetlona lampkami biblioteka została przemieniona w „Jaskinię wróżb”.

Przyszłość uczniom  przepowiadały  dobre czarownice i wróżki, w które wcieliły się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Wróżki były w tym dniu niezwykle zapracowane, ponieważ każdy chciał skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Wróżono z dłoni, ze szpilek, z kostki do gry.

Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego, można było również poznać cechy swojego charakteru (magiczne cyferki) oraz dowiedzieć się, kto kim zostanie w przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików oraz lania wosku. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie oraz zorganizowanie wspaniałej zabawy, dzięki której uczniowie mogli zasmakować staropolskiej tradycji . Dostarczyła ona dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.  
IP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB