Niedziela, 7 czerwca 2020. Imieniny Ariadny, Jarosława, Roberta

Dzień Pluszowego Misia w Wiśniewie

2019-11-29 11:00:29 (ost. akt: 2019-11-29 10:13:24)

Podziel się:

25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 3 - latki i 4 - latki ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną.

Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia oraz bajki i wierszy o misiach. Nauczyły się rymowanki "Jestem Mały Misio" i zrobiły papierowe misie.
Dzięki uprzejmości wychowawczyni 4-latków, dzieci mogły sobie zrobić zdjęcia na makiecie misia. Uczniowie ze starszych klas na przerwach kolorowały i rozwiązywały łamigłówki związane z tym świętem. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali odznaki i dyplomy "Przyjaciela Pluszowego Misia".


Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. W 2002 w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB